Tıpta Tremor Ne Demek | Alzheimer Nedir ?

Tıpta Tremor Ne Demek

Titreme olarak bilinen hastalığın adı tıpta tramor ne demek sorusunun cevbı olarak bilinmektedir ve kısa süreli kasılma ile ortaya çıkan bir hareket bozukluğudur. Genellikle ellerde görülen bu problem ileriki dönemlerde kollarda, bacaklarda, seste, başta titreme şeklinde çoğalabilir. Çoğu zaman hastalığın günlük işleri etkilemediği görülür. Ama bazı durumları da hayat kalitesini ciddi oranda düşürdüğünden de bahsetmek gerekir. Titremesi olan kişiler yoğun stres, aşırı kasılma ve uykusuzluk ile karşı karşıya kaldıklarında bu durum daha da artabilir. Titreme hastalığı nörolojik belirtinin olmaması halinde genellikle esansiyel tremor olarak belirlenir. Buna göre tedavi uygulanır ancak beyinde hasar oluştuğu durumlarda tramor, parkinson hastalığını beyin ve damar tıkanıklıklarını multi sistem atrofi denilen nörolojik hastalıkları akla getirmektedir.

Tıpta tremor ne demek ve tremor neden ortaya çıkar merak edilmektedir. Titreme problemine sebep olan bilişsel fonksiyon bozuklukları olabileceği gibi titreme nadiren de olsa tiroid hormon bozukluklarında da görülebiliyor. Esansiyel tremor tedavisi yapılabilirken günlük yaşam aktivitelerini engelleyecek şiddette titremesi olmayan hastalarda ciddi bir şekilde engellenebiliyor. Ancak hastalık yaşam kalitesini düşürecek boyuta geldiğinde birey için işler zorlaşıyor. Maalesef bilişsel hafıza problemleri bu sürece hızlandırıyor. Bu tür hastaların stres ve kaygıdan uzak kalması gerekiyor. Aksi takdirde kasılmaların süresi artar ve özellikle de sosyal yaşamı ciddi bir boyutta etkiler. Esansiyel tremor tedavisinde tercih edilen ilaçlar ilaç kullanıldığı sürece hastalığın tedavisinde etkindir. Ancak ilaç bırakıldıktan sonra hastalığın etkileri devam eder.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir