Parkinson Hastalığının Belirtileri Nelerdir? | Alzheimer Nedir ?

Parkinson Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Alzheimer ve parkinson demans hastalıklarının en büyük bölümünü oluşturmaktadır. Parkinson hastalığının belirtileri nelerdir? Bu hastalığın tedavisi var mıdır, yaşı ilerlemiş bireylerde mi görülür? şeklindeki bütün sorularınıza yazınızın içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Parkinson hastalığının beyinde üretilen dopamin maddesinin azalmasıyla ortaya çıktığı bilinmektedir. Hastalığın ilk belirtileri arasında hareketlerde yavaşlık, düşünme zorluğu yaşama, dinlenme halindeyken titremelerin meydana gelmesi, psikiyatrik rahatsızlıklar, 60 yaş üzeri bireylerde ortaya çıktığı görülmektedir. Hastalığın tedavisi kesin olarak bulunmamakla birlikte ciddi durumlarda beyin pili takılarak hastalığın ilerlemesi önlenebilir.

Parkinson Belirtileri?

Parkinson belirtileri arasında titreme var. Yani titreme, katılık, hareketlerde yavaşlama, ayakta durmakta zorluk çekme bulguları bulunabilir. Yavaş yavaş ortaya çıkan bu bulgular sıklıkla ortaya çıktığında hastalığın kademeli olarak ilerlediği düşünülür ve dopaminerjik ilaçlara tedavi başlatılır.

Parkinson hastalığının ortaya çıkmasında beyin sapında üretilen dopaminin hücre kaybı sebebiyle eskisi kadar salgılanmaması ve bu nedenle de beynin salınımının azalması sonucu ortaya çıkar. Hastaların öncelikli olarak hareketlerini etkileyen bu durumun yanı sıra yorgunluk, bilişsel fonksiyonlarda gerileme, anksiyete, depresyon, davranış bozukluğu ve görme ile ilgili bozulmalar yaşayabilir. Kilo kaybı ve uyku düzensizlikleri ile ağrıda hastalığın ileriki aşamalarında ortaya çıkan belirtilerdir. Parkinson hastalığının belirtileri nelerdir? Parkinson hastalığının tedavisinde hangi yöntem uygulanabilir diyorsanız ortaya çıkan bulguların etkisini azaltmak için son yıllarda ilaçla tedavinin yetmediği durumlarda beyin pili ameliyatı ile hastalığın tedavisi yapılır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir