Parkinson Hastalığı Nedir? | Alzheimer Nedir ?

Parkinson Hastalığı Nedir?

Parkinson ve alzheimer ilerleyen yaşta bireylerin en sık karşılaştıkları sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Parkinson hastalığı nedir, Parkinson hastalığı nasıl tedavi edilir? pek çok konuda bilgi alabilirsiniz. Parkinson hastalığı dopamin seviyesinin düşük olması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Dopamin üreten beyin hücrelerinde ortaya çıkan sorunlar nedeniyle hastalar zor bir dönem yaşamaya başlarlar. Parkinson hastalığının tedavisi günümüzde ilaçla ve beyin pili ile mümkün olabiliyor. Hastalık tam olarak tedavi edilemez ancak ilerleyişi durdurulabilmektedir.

Parkinson hastalığının belirtileri istemsiz olarak ellerin, kolların, bacakların, yüzün ve çenenin titremesi, hareketlerin yavaş gerçekleştirilmesi, bacaklarda ve gövdede sertlik oluşması, iktidarsızlığın ortaya çıkması ve denge bozulması gibi bazı unsurlar parkinson hastalığını akla getirmektedir.

Parkinson Hastalığının Etkileri

Parkinson hastaları düşünmekte güçlük çekerler, sürekli olarak duygusal değişiklik yaşarlar ve depresyon bulguları görülmektedir. Uyku sorunları ve benzeri pek çok sorun parkinson hastalığında sıkça görülen problemlerdir. Parkinson hastalığında uyku sorunları kaçınılmaz hale gelir ve uzun süre devam eder. Ayrıca mesane problemi, idrar yapma veya idrarı kontrol edememe gibi durumlarda hastaları ciddi rahatsız eden konular arasında yer alıyor. Kabızlık sorunu parkinson hastalarının karşılaşabileceği genel sağlık problemleri arasında yer alıyor. Parkinson hastalığının teşhis ve tedavisinde hekiminizin önerdiği yöntemleri kullanmalı ve hekiminiz tarafından önerilen ilaçları düzenli olarak kullanmaya devam etmelisiniz. Parkinson hastalığının semptomları ilaç kullanımı ve rehabilitasyon ile daha iyi hale gelebilir. Ancak bazı hastalarda bu yöntemler işe yaramayabilir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir