Parkinson Hastalığı Neden İleri Gelir? | Alzheimer Nedir ?

Parkinson Hastalığı Neden İleri Gelir?

Parkinson hastalığı, özellikle Alzheimer hastalığından sonra görülen en sık hastalıklardan biridir. Beyindeki sinir hücrelerinin ve dopamin maddesinin tahribatı sonucunda gelişen bir hastalıktır. Parkinson hastalığı yavaş yavaş ilerleyen ve ilk dönemlerde çok fazla bir belirti göstermeyen bir hastalıktır. Bu yüzden erken tanı konusunda hastalar geç kalabilmektedir. Fakat parkinson erken teşhis edilirse, tedavi süreci de o kadar kolay olmaktadır. Fakat parkinson sürekli ilerleyen bir hastalıktır. Bu yüzden tedavi süreci sadece hastalığın hastanın yaşam kalitesini arttırmaktadır. Fakat hastalığı komple yok edememektedir.

Parkinson Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Parkinson hastalığının belirtileri arasında özellikle ellerde ve ayaklarda titremeler gelmektedir. Ayrıca bu titremeler çenede, dudaklarda ve dilde bile görülebilmektedir. Ayrıca parkinson hastalığında motor dışı belirtiler de mevcuttur. Mesela kan basıncının düşmesi, uyku bölünmeleri, kabızlık, depresyon, anksiyete ve huzursuz bacak ve sendromu gibi. Aynı zamanda parkinson hastalığında kullanılan ilaçlar hastanın yaşına bağlı olarak, bilişsel bozuklukları arttırabilir ve hastada sanrılara yol açabilmektedir. Bu durum hem hastanın hem de hastanın ailesinin yaşam kalitesini oldukça kötü etkilemektedir.

Parkinson hastalığı evreleri 5 tanedir. İlk evrede vücudun sadece tek bir tarafında görülür fakat ikinci evreden sonra hastalık vücudun her iki tarafında da görülmektedir. Her bir evrede semptomların sayısı ve şiddeti de gittikçe artmaktadır. Son evrede ise hasta artık yatağa veya tekerlekli sandalyeye bağımlı bir şekilde yaşamaktadır. Ayrıca kişisel ihtiyaçları için bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Pakinson Hastalığının Nedeni Nedir?

Parkinson hastalığının nedeni, hala bilim insanları tarafından bir araştırma konusu olarak geçmektedir. Çünkü parkinson hastalığının nedeni hala günümüzde tam olarak bilinmemektedir. Fakat parkinson hastalığı sinsi bir hastalıktır. Parkinson belirtileri vücudun tek bir tarafında başlar ve birkaç yıl içinde vücudun iki tarafında da görülmeye başlar. Parkinson hastalığı beyindeki dopamin maddesinin azalması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Dopaminin maddelerinin ölümüne ve hücre hasarına yol açan mekanizmaların birden fazla olmasından dolayı, parkinson hastalığı tedavi ile durdurulamayan bir hastalıktır. Tedaviler sadece parkinson hastalığının yavaşlamasında etkili olmaktadır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir