Parkinson Hastalığı Neden İleri Gelir | Alzheimer Nedir ?

Parkinson Hastalığı Neden İleri Gelir

Parkinson hastalığı beyinde dopamin üreten hücrelerin özürlü veya sayısının azalması ile ortaya çıkan bir problemdir. Parkinson hastalığı neden ileri gelir sorusunun ilk olarak cevabı bu şekilde verilebilir. Parkinson hastalığına dikkat çeken pek çok uzman Parkinson hastalığının tedavisinde ve ortaya çıkardığı etkilerden bahsederek bireylerin erken tanı konusunda özen göstermelerini sağlıyor.

Parkinson hastalığı neden ileri gelir diyorsanız aynı çapta bölgedeki hücrelerin hastalıkları sebebiyle ortaya çıktığı bilinmektedir. Beyinde dopamin sentezleyen substantial nigra bölümünde ciddi hücre hasarı oluşması ile bu hastalık karşımıza çıkıyor. Dopamin vücudun hareketlerinden sorumlu olan ve beyin ve nöronların arasındaki iletişimi sağlayan en önemli kimyasal maddelerden bir tanesidir. Bu bölgede yer alan hücrelerin hasara uğraması dopaminin sentezlenmesini başaramaz ve yeterli dopamin sentezlenmesinde de hastalarda hareket yavaşlaması, istirahat halindeyken çıkan titremeler, kaslarda sertlik gibi bazı vakalar ortaya çıkar.

Parkinson Tedavisi Var Mı

Parkinson hastalığı neden ileri gelir sorusunun cevabını verdikten sonra bu hastalarda ortaya çıkan ilk sorunlar nelerdir, bunları incelemek gerekir. Kas sertleşmesi, denge problemi, titreme, hareketlerin yavaşlaması, konuşma bozukluğu, yazı değişikliği parkinsonun ilk etkileri arasında görülüyor. Güçlü depresyon ve duygusal değişiklikler, mesane sorunları, kabızlık diğer belirtilerdir. Hastalığın tedavisinin nasıl yapılabileceği konusunda ise öncelikle yaşam şeklini değiştirmek gerektiğini söyleyebilmek mümkündür. Hastanın denge egzersizleri yapması, dengeli beslenmesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde bu hastalıkla ilgili çalışmalara katılması önemlidir. Cerrahi tedavi uygulanmaktadır ancak bu genellikle önerilmeyen veya hastadan ilk aşamalarında kullanılmayan yöntemlerdendir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir