Parkinson Hastalığı Neden İleri Gelir? | Alzheimer Nedir ?

Parkinson Hastalığı Neden İleri Gelir?

Parkinson hastalığı yaşlı kişilerde ortaya çıkan sistem hastalıkları arasında yer almaktadır. Dopamin üreten beyin hücrelerinin hücre kaybı yaşaması ile ortaya çıkan bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Parkinson hastalığı kademeli bir hastalıktır. El, bacak, kol, yüz, çene titremesi gibi belirtiler görülmeye başladıkça ve ilerledikçe hasta kötüleşir. Kişi yürüme konuşma zorluğu yaşayabilir ve yaşamsal ancak basit ihtiyaçlarını da karşılamakta zorlanabilir. Peki, Parkinson hastalığı neden ileri gelir diyorsanız;

  • Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarla gen mutasyonlarının parkinson hastalığına neden olabileceği bilinmektedir. Parkinson hastalarının sayısı dikkate alındığında nadir olarak görülen bir mutasyon hastalığın tek sebebi olmamakla birlikte hastalığa faktör olabilecek bir etken olarak görülmektedir.
  • Parkinson hastalığına etken olabilecek bir diğer etkenin ise bazı toksinler olduğu biliniyor. Ancak parkinson hastalığına neden olan toksinlerin çok az kişide ortaya çıktığı görülmektedir.
  • Cinsiyet ve kalıtımsal özellikler parkinsonun daha sık görüldüğü gruplar arasında yer alıyor. 50 yaş ve üzeri yetişkinlerde görülen bu rahatsızlık erkeklerde kadınlardan daha yaygın bir problemdir.
  • Bu hastalığa neyin neden olduğu kesin olarak bilinmese de sağlıklı bir yaşam ve hastalıkların pek çoğuna etken olarak görülen sigara, alkol ve sağlıksız beslenme gibi etkenlerden uzak durmak gerekir. Üstelik parkinson hastalığının tedavisinde kesin bir yöntem yer almamaktadır. Yalnızca oluşan semptomların etkisini azaltabilmek için ve hastanın bir süre daha hayatına normal bir şekilde devam edebilmesi için ölen beyin hücrelerinin tekrar depomin üretilmesini sağlayacak bazı ilaçlar kullanılabilmektedir.
Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir