Parkinson Demans Hastalığı Nedir? | Alzheimer Nedir ?

Parkinson Demans Hastalığı Nedir?

Parkinson demans hastalıklarından bir tanesi demansa neden olan etkilerin problemlerin başında yer alır. Hastalarının % 60 aynı zamanda Alzheimer hastalığının etkisiyle bu problemle karşı karşıya kalmaktadır. Diğer yüksek orana sahip olan hastalık ise Parkinson’dur. Parkinson demans hastalığı nedir? ve belirtileri nasıl ortaya çıkar? Bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Parkinson hastalığı beyin hücreleri tarafından oluşturulan dopaminin hücrelerinin tahribata uğraması nedeniyle üretilememesi sonucu ortaya çıkan bir problemdir. Dopamin üretilememesi ince motor hücrelerinde hareket kontrolünün kaybedilmesine ve hareket uyumunun sağlanamamasına neden olur. Hareketlerde yavaşlık ve ufak titremeler ile başlayan bu problem daha sonra ciddi bir boyuta ulaşır ve hastanın el ve çenesinde titreme ile devam eder. Belirtileri ortaya çıktıktan sonra hekim tarafından takip edilir ve gerekli ilaçlar kullanıldığı takdirde hastalığın seyrinin ve etkisinin yavaşlaması sağlanır. Ancak tedaviye ilaçlarla devam ederken ilaç tedavisinin yetersiz olduğu bireylerde beyin pili bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Parkinson Nedenleri?

Parkinson hastalığı pek çok etken nedeniyle ortaya çıkabilir. Parkinson demans hastalığı nedir bu konuda bilgi aldıktan sonra bu hastalığın nedenlerinin neler olabileceği hakkında da bilgi sağlayabilirsiniz. Beyinde dopamin üreten bölgede zarar görmüş olması ve bu maddenin az salınımı vücutta Parkinson hastalığının oluşmasına neden olabilir. Kimyasal ilaçlar ve zirai uygulamalar Parkinson hastalığının tetikleyicisi olabilmektedir. Diğer taraftan genetik faktörler ve yaşa bağlı oluşabilecek riskler de hastalığın belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Parkinson hastalığı beyin safında dopamin üretiminin gerçekleştiği bölgede hücre kaybının oluşması ile ortaya çıkar. Hastalar hareketleri ile ilk bulguları yaşanmaya başlar. Bu bulgular arasında kaygı bozukluğu, depresyon, bilişsel fonksiyon problemleri görülebilir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir