Lewy Body Nedir? | Alzheimer Nedir ?

Lewy Body Nedir?

Lewy body pek çoğumuzun sıkça duymadığı isimlerden biri olsa da Alzheimer hastalığı kadar toplumumuzda da yaygın olan beyin işlevini yerine getirmemesine neden olan ve sebepleri arasında yer almaktadır. Leqy body nedir ve hangi grup hastalıklar arasında yer alır. Bu konuda bilgi alarak bu hastalığa karşı neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hastalığın temel patolojik bulgusu serebral korteks ve beyin sapında proteinlerin anormal bir şekilde katlanmaları ile oluşan sorundur. Nöral inklüzyon cisimciği olan Lewy demansla kombine olarak görülür. Görsel halüsinasyonlar ve dikkat bozukluklarına neden olur. Aynı zamanda parkinson belirtilerini de içerir bu hastalarda sözsel akıcılık kaybedilir. Görsel ve mekansal işlevlerde ciddi problemler yaşanır ve akıl yürütücü işlevler maalesef gerçekleştirilemez.

Lewy Body Nedir Nasıl Tedavi Edilir?

Lewy body nedir öğrendikten sonra bu problemle nasıl başa çıkılabileceği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Alzheimer ve demans hastalığının en büyük etkenleri arasında yer alan bu problem ilaçların yüksek doz kullanımı sebebiyle ortaya çıkan bir problemdir. Hastalarda psikolojik sendrom sıklığı ile ortaya çıkabileceği de düşünülmektedir. Dopamin metabolizmasının bozulması bu hastalığın oluşmasına neden olmaktadır. Hastalığın tedavisinde ilaç kullanımı mümkün olurken hastalığın ilerleyişini durdurmak mümkün değildir. Görsel ve işitsel bozukluklar hastalığın tanısını koymak da en önemli belirtiler arasında yer alıyor. Tekrarlanan sürekli düşmeler, geçici bilinç kaybı yaşanması ve hastalığın bilişsel fonksiyonları tamamen etkilediği bilinmektedir.

 

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir