Kognitif Bozukluk Ne Demek? | Alzheimer Nedir ?

Kognitif Bozukluk Ne Demek?

Kognitif bozukluk hastalıklarla ilgili olan bu kavram hakkında yazımızın içeriğinden bilgi alabilirsiniz. Kognitif bozukluk ne demek merak edilen konular arasında yer alıyor. Kognitif zihinsel işlevlerin altyapısı olan kognitif bozukluk henüz hastalarda işlevsel olarak hastalığın teşhis edilmesini sağlayacak bir aksama olmadığı dönemde hafif seyir halidir. Kısaca bahsetmek gerekirse tekbir zihinsel bozukluğun yaşandığı hastalar günlük işlevselliğini hala devam ettirilebilir olması ve hastalıktan bireyin etkilenmemesi hafif kognitif bozukluk oluşmasına neden olur. Ancak 5-6 yıl sonra hastanın yaşam kalitesinde ve ortaya çıkacak korkunç bozukluklardan daha ağır problemler görülmektedir. Kognitif bozukluklar demans hastalıkları ile ortaya çıkmakta ve hafif kognitif bozukluklar pek çoğunun laboratuvar deneyleri ile Alzheimer hastalığına bağlı olduğu bilinmektedir.

Kognitif Bozukluklar Önlenebilir Mi?

Kognitif bozukluk ne demek hastalığı ile ilişkisi nedir? Pek çok kişi bilgi almak istiyor Alzheimer hastalığı sinsi bir hastalıktır ve bireyin yaşamının ağır ağır etkilemektedir. Alzheimer hastalığının seyri bazı ilaçların etkisi ile uzayabilmektedir. Alzheimer hastası olan bireyler normalde 3 yıl ile 10 yıl arasında yaşayabilmektedirler. Evli olarak incelendiğinde 3 evreli olduğu bilinmektedir. Bu evrelerin hemen öncesinde hafif kognitif bozukluk denilen evre yaşanır ve hastalığın tantanası koyulmadan önce bu evre tamamlanmış olur. Hasta günlük yaşam aktivitelerini bu dönemde rahatça gerçekleştirir. Hafif unutkanlığın dışında farklı bir belirti bulunmamaktadır. Hastalık ilk evresinden son döneme kadar 10/15 yıllık bir süreci kapsayabilir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir