İntansiyonel Tremor Ne Demek? | Alzheimer Nedir ?

İntansiyonel Tremor Ne Demek?

İstemsiz hareketlerden biri olan tremor heterojen bir grup problem sebebiyle ortaya çıkar. Santral sinir sisteminin birbirinden farklı yapıların hastalığıyla ortaya çıkar. Beynin derinliklerinde bazen oluşan gri madde odacıklarının iltihaplanması, doğum travması, dejeneratif nedenler ve vasküler durumlar nedeniyle ortaya çıkar. Parkinson hastalığında da titreme problemi baş gösterir. Tremor türlerinden biri olan intansiyonel tremor ne demek, nasıl tedavi edilir araştırma yapmak gerekir.

İntansiyonel Tremor Tedavisi

İntansiyonel tremor ne demek, nasıl önlenir, tanısı nasıl konulabilir bu konuda bilgi alabilirsiniz. Serebral hastalıklarda ortaya çıkan intansiyonel tremor hedefe yaklaşırken titreme durumunun ortaya çıkmasıyla tanısı konulur. Parmak burun testi ile teşhis yapılabilmesi mümkündür. Baş ve gövde de arkaya doğru sallanması durumu ile baş göstermektedir. Pek çok tremor türü bulunmaktadır. Bunların birçoğu hastalıkların habercisi olurken bir kısmı da kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Postural tremor, esansiyel tremor, intansiyonel tremor türleri ve asteriksiz denilen problemler hareket bozuklukları olarak bilinmektedir. Hastanın parmaklarını ve elini gergin tuttuğunda kollarını öne uzattığında bileğin kaslarında tuttuğunu kontraksiyonu geçici olarak ortadan kalkması sonucu eller aşağı doğru düşer ve hızla ilk pozisyonuna veya biraz üstünde bir plana çıkarak baş gösterir. Kas kontraksiyonunun bozulmasında ortaya çıkar. Atetoz, kore gibi pek çok hareket bozukluğu da bilinmektedir ve bu sorunlar ile ilgili mücadeleyi sürdürmek için bazı adımlar atılmalıdır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir