İnce Tremor Nedir | Alzheimer Nedir ?

İnce Tremor Nedir

Titreme problemi olarak çalışan kaslarda istemsiz olarak görülen hareket bozukluğudur. İstirahat, postural ve kinetik tremor olmak üzere üç tipte gruplandırılır ve bu şekilde incelenir. İstirahat sırasında ortaya çıkar ve bu durum genellikle parkinson hastalığında görülür. Postural tremor ise yerçekimine karşı vücudun direnç gösterememesi ve titremeye başlaması olarak görülür. Diğer bir terim olan Kinetik tremor da hareket halinde ortaya çıkan bir titreme tipi olarak bilinmektedir. İnce tremor nedir? aşırı kafein tüketimi, metabolik bazı hastalıklar, kan şekerinin düşmesi ile ortaya çıkan titreme tiroid bezinin aşırı çalışması ile ortaya çıkan problemler, tetikleyiciler nedeniyle ortaya çıkan pek çok titreme türü yer almaktadır. Titremeler toplumda en sık karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır. Ancak bu durumu hastalar ihmal edebilir ve bu durumda nereye başvuracaklarını bilemeyebilirler.

Tremor Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnce tremor nedir, hangi hastalıklarda titreme problemi görülebilir, titremeyi oluşturan etkenler nelerdir ve titreme tanısı konulduktan sonra tedavi yöntemleri arasında neler bulunuyor bu konuda bilgi alabilirsiniz. Titreme vücudun herhangi bir şeye karşı reaksiyon göstermesi durumu olarak bilinmektedir. Kan şekeri seviyesini düşürmek tiroid bezlerinde aşırı çalışma, alkol tedavileri, titreme hastalığına neden olabilir. Bu durumla başa çıkabilmek için öncelikli olarak stresli ortamlardan uzak durmak gerekir. Sigara ve alkol bağımlılığı bu tür hastalıklara sebebiyet verir. Pek çok titreme sorunuyla mücadele edebilmek için yapılması gereken ilaç yan etkilerini incelemek ve kullandığınız ilaçların titreme gibi yan etki yapıp yapmayacağını öğrenmek olacaktır.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir