Esansiyel Tremor Hastalığı Nedir? | Alzheimer Nedir ?

Esansiyel Tremor Hastalığı Nedir?

Tremor tıpta titreme anlamı taşır. Farklı birçok hastalıkla birlikte ortaya çıkabilir. Başta Parkinson hastalığı olmak üzere periferik ve nöropati gibi beyin ve beyincik hastalıklarında da ortaya çıkar. Alkol yorgunluk belirtisi olarak da bu ortaya çıkabilir. Bazı ilaçların yan etkisi olarak da titreme problemi ortaya çıkabilir titreme sorunlarını alkol yoksunluğu yaşayanlarda görebilmektedir. Tremor nedir diyorsanız tremor türlerinden bir tanesi olarak incelenir. Esansiyel tremor hastalığı nedir ve hangi bölgede ortaya çıkar yazımızın içeriğinden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Esansiyel Tremor Belirtileri

Esansiyel tremor hastalığı bacaklarda, ellerde, gövde ve kalçada hatta seste görülen ritmik titreme sorunudur. Nörolojik bir sorun olan bu problemlerle başa çıkabilmek için ilaç tedavisi mümkündür. Esansiyel titreme sorunu genellikle 60 yaş ve üzeri bireylerde ortaya çıkar. Cinsiyet farkı gözetmeksizin görüntülenir. Titremeler yazı yazarken, yemek yerken dişi rahatsız edecek boyuta taşınabilir ve titreme şikayeti ile gelen hastalarda genetik faktörlerin olup olmadığı ilk sorulacak sorular arasında yer alıyor.

Esansiyel tremor hastalığı nedir tek taraflı olarak başlamakla birlikte genellikle kafada sallanma, bacaklarda ve seste titreme olarak gözlenebilir. Özellikle esansiyel tremor nedeni bilinmez ancak genetik faktörlerle ortaya çıktığı düşünülmektedir. Parkinson hastalığında diğer tüm nörolojik hastalıklardan daha fazla sayıda esansiyel tremor sorunu yaşayan hasta bulunmaktadır. Hekiminizden tremor çeşitleri ile birlikte nedir, nasıl ortaya çıkar, belirtiler nelerdir bilgi alabilirsiniz.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir