Erken Bunama Hastalığı Nedir? | Alzheimer Nedir ?

Erken Bunama Hastalığı Nedir?

Altmış yaş üzerinde bireylerde unutkanlıkla başlayan bunama bulguları normal sayılabilir. Ancak demans diğer adıyla bunama ölümcül ve ilerleyici bir problemdir. Hafızada bozukluk, günlük yaşam aktivitelerinde gerileme, psikiyatrik semptomlar, davranış bozuklukları ile bu hastalık tespit edilir. Alzheimer bunamanın en sık karşılaşılan sebepleri arasında yer almaktadır. Ancak erken bunama hastalığı nedir, bunun önüne geçebilmek mümkün mü diyorsanız yazımızın içeriğinden bilgi alabilirsiniz.

İnsan belleği normal düzeyde varlığını ve işlevini sürdürürken basit unutkanlıklar ortaya çıkmaya başlayabilir. Bu çoğu zaman yaşın ilerlemesi sebebiyle oluşabileceği gibi kimi zaman da genetik veya çevresel faktörler nedeniyle yaşanabilecek bir hastalığın belirtisi olabilir. Bunama belirtisi ortaya çıkacak kişilerde erken tanı önemlidir. Basit unutkanlığın devamında hafif bellek bozukluğu ve sonrasında demans görülür. Hastalık öncelikli olarak unutkanlıkla başlayabileceği için genç yaşta hatta yaşlılıkta dahi ciddi unutkanlıklar normal olarak görülmemelidir. İlerleyici bir hastalık olan bunama ölümlere sebebiyet verebilir. Beyin hücrelerinin yıpranması, yok olması anlamına gelebilecek bu sorun yaş ilerledikçe ve hastalığın seyri arttıkça beyne giden kan damarlarının zayıflamasına, beyne yeteri kadar oksijenin taşınmamasına neden olur ki bu da bireylerde günlük fonksiyonları yerine getirebilmeyi engeller. Bireylerin yatağa bağımlı kalmasına neden olur. Erken bunama hastalığı nedir ve önlenebilir mi diyorsanız bununla ilgili yapılan araştırmalarda yalnızca hastalığın seyrinin yavaşlatılabileceği ancak kesin bir tedavisinin bulunmadığı biliniyor.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir