Demans Hastalığının Belirtileri Nelerdir? | Alzheimer Nedir ?

Demans Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Demans unutkanlıkla ilgili hastalık olarak bilinmektedir. Özellikle yaşlı bireylerde demans sıkça görülür. Demans hastalığının ilk etkeni alzheimer ve parkinson gibi hastalıklardır. Demans hastalığının belirtileri nelerdir bu konuda araştırma yapabilir ve riskini azaltmak için neler yapılabileceğinizi yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Demans hastalığının ortaya çıkmasında en önemli etken beyin hücrelerinin zarar görmesidir. Zarar gören bölgeler normal işlevlerini yerine getirmediği için demans hastalıkları ortaya çıkar ve beyin hücrelerinin birbiriyle iletişim kurması zorlaşır. Böyle bir durumda da hücreler ilişki zedelenmesi nedeniyle düşünme duygu ve davranış bozuklukları ortaya çıkar. Farklı demans türleri bir bireyde ortaya çıkabilmektedir. Alzheimer hastalığında bazı proteinlerin yüksek seviyede olması sorunun meydana gelmesine neden olurken farklı bir problemde beynin farklı bölgelere zarar verir ve bu problemler ciddi boyuta ulaşarak hafıza bozukluklarına neden olur.

Demans Belirtileri

Bir bireyin demans hastası olup olmadığını anlayabilmek için bazı belirtiler incelenmelidir. Demans hastalığının belirtileri nelerdir? Bu hastalıklarla başa çıkmak için neler yapmak gerekir tüm bu konularda bilgi alabilirsiniz.

Demans hastalarının ortak özellikleri arasında hafıza kaybı iletişim kurmakta güçlük çekme, dikkat yeteneğini kaybetme ve odaklanma bozukluğu kaygı bozukluğu ve muhakeme zorluğu, görsel ifadeleri algılamakta güçlük çekme, yakın hafıza sorunları gibi pek çok sorun görülmektedir. Demans hastalarında ortaya çıkan semptomlar evrelere göre değişiklik gösterir. Bu evreler hastalığın ilerleyişi dikkate alınarak incelenir ve ilk evre, orta evre, genç evre olarak isimlendirilir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir