Demans Hastalığı Ne Demek? | Alzheimer Nedir ?

Demans Hastalığı Ne Demek?

Demans, beyinde gelimi olumsuz yönde etkileyen olayların hepsi için kullanılan bir addır. Bu hastalığa yakalanan kişiler zamanla kişisel ve özel ihtiyaçlarını tek başlarına yapamaz hale gelirler. Demans hastalığı ne demek konusundaki en önemli soru demansın belirtileri nedir olmalıdır. Hastalığın belirtileri ise şu şekilde gerçekleşmektedir; ilk başlarda kısa süreli hafıza kayıpları, kelimeleri bulamama ya da doğru seçememe, aniden gelişen duygu değişimleri, önceden yaptığı şeyleri yaparken zorlanma, insanları tanıyamama, olayları sıralamaya koyamama, evini kaybetme, sorduğu soruları tekrar tekrar sorma, yaptığı şeyi neden yaptığını unutma, özgüven azalması olarak bilinmekte ve gözlemlenmektedir.

Vasküler Demans Nedir?

Demans hatalığı ne demek sorusunun ardından tabi ki demans çeşitleri merak edilmektedir. Vasküler demansın bir diğer adı “damarsal bunama” olarak bilinir. Demansa alzheimerden sonra neden olan bir diğer neden ise vasküler demanstır. Vasküler demans beyin damarlarına önemli ölçüde zarar vermektedir. Beyinde bulunan kan dolaşımı bozukluklarından dolayı beyindeki dokular zarar görerek ölüyor bu da vasküler demansın oluşma nedeni olarak gösteriliyor. Yaş büyüdükçe beyin maalesef ki küçülüyor. Bu nedenle bir yaştan sonra demans ve çeşitlerinin görülmesinin olasılığı oldukça yüksek hale geliyor. Vasküler demans, kanın beyne yeterince gelememesi nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Beyne kan gitmemesinin tansiyon başta olmak üzere pek çok nedeni bulunmaktadır.

Demans Hastalığının Tedavisi Var Mıdır?

Demans hastalığının son evresine gelmeden önce eğer fark edip doktorunuza başvurursanız hastalığa yakalanma tarihiniz biraz daha geciktirilebilmektedir. Ama Maalesef ki tamamıyla bir tedavi mümkün sayılmamaktadır. Doktorlar ve bu konuda uzman bilim adamları hastalığın tedavisi hakkında uzun yıllardır araştırmalar yapmaktadır. İlerleyen teknolojiye bakıldığında bunun mümkün olabileceği ve umut kaybetmemek gerektiği unutulmamalıdır. Her gün yeni bir gelişme olan tıp dünyasından mucize bir haber en kısa zamanda gelebilir. Demans bitkisel tedavi olduğunu düşünen insanlar vardır fakat Maalesef bu da pek mümkün değildir. Demans hastalığının ilaçları geçici bir süre insanlar kişisel ihtiyaçlarını yapabilsin diye verilmektedir. İlaç etkisini yitirdiğinde hasta yine eski haline geri dönmektedir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir