Beyin Küçülmesi Ne Demek? | Alzheimer Nedir ?

Beyin Küçülmesi Ne Demek?

Beyin küçülmesi pek çok insanda ortaya çıkmaktadır. Pek çok yaşlı bireylerde meydana gelen beyin küçülmesi ne demek nasıl anlaşılır tedavi yöntemleri nelerdir bu konuda bilgi alabilirsiniz. Diğer adıyla bunama olarak da bilinen beyin küçülmesi demans ve alzheimer olarak bilinen hastalıkların ilerlemesi halinde ortaya çıkar. Hasta artık eski sağlığına kavuşma imkanı olmasa da görmüş olduğu tedavi ve ilaç kullanımı ile beyin hücrelerinin stabil kalmasını sağlayabilir. Beyinde yer alan milyarlarca hücrenin işlevini kaybetmesi neticesinde beyin küçülmesi sorunu ortaya çıkar. Hücre azalımı arttığı sürece beyin gerekli olan fonksiyonlarını yerine getiremez ve başta unutkanlık olmak üzere pek çok görev yerine getirilemez. Hasta gerekli olan yaşam fonksiyonlarını sürdüremez hale gelir. Hasta çoğu zaman başka biri tarafından yönetilir ve bakılır.

Beyin Küçülmesi Nasıl Anlaşılır?

Bunama hastalığı olarak da bilinen beyin küçülmesi rahatlıkla anlaşılabilir. Yaşı ilerlemiş bir bireyde ortaya çıkan beyin küçülmesi hızlı bir şekilde devam eder. Bu sağlam kalan hücrelerinde ölmesine neden olur ve hücreler öldükçe de beyine giden kan akımı yavaşlar. Bu nedenle beyin damarlarında tıkanıklıklar oluşur ve pek çok kişi aşırı yorgun, isteksiz, hayattan bezmiş olarak yaşamaya devam eder. Tedaviye geç kalma durumunda felç veya tepkisiz bir yaşam da söz konusu haline gelebilir. Hayata bağlı ve hareketli bir insanın kendini aşırı yorgun ve hareketsiz hale gelmesi beyin problemi olduğunun işareti olabilir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir