Alzheimer Ve Demans Nedir? | Alzheimer Nedir ?

Alzheimer Ve Demans Nedir?

Alzheimer yaşlılık hastalığı olarak bilinmekte kimi zaman genetik faktörler, kimi zaman da kendiliğinden ortaya çıkabilecek bir problemdir. Çevresel etkenlerin de bu hastalar küçük de olsa etki ettiği bilinmektedir. Demans Alzheimer, Parkinson, vasküler demans gibi hastalıklar sebebiyle ortaya çıkan ortak bir problemdir. Erken bunama ve Alzheimer, parkinson gibi sorunların tümü demans hastalığının ortak sebepleridir. Alzheimer ve demans nedir, tedavi edilir mi yazımızın içeriğinden bilgi alabilirsiniz.

Demans tek bir hastalık adı olmamakla birlikte zihinsel kabiliyetini kaybetmesine neden olan pek çok hastalığın hepsine birden verilen genel bir addır. Alzheimer hastalığı demans hastalarının yüzde altmışından daha fazlasını kapsar. Felç sonrası ortaya çıkan vasküler demans, parkinson hastalığı gibi hastalıklarda demans hastalığının ortak etkenleri arasında yer almaktadır.

Alzheimer Ve Demans Hastalıkları Tedavi Edilir mi?

Bilişsel fonksiyon bozukluklarına neden olan alzheimer ve genel bilişsel fonksiyon bozuklukları hastalığı olarak bilinen demans bireylerde en sık görülen hastalıklar arasında yer alıyor. Özellikle 60’lı yaşlara gelindiğinde pek çok bireyde bu hastalıklar genetik veya çevresel faktörler etkisiyle ortaya çıkabiliyor. Demans ve alzheimer hastalıklarını tedavi edebilmek için yapılması gereken pek çok yöntem bulunmasına rağmen bu yöntemlerin hiçbiri %100 başarı sağlamamaktadır. Tedavi süresi boyunca alınabilecek bazı eğitimler, oyunlar, sanat dallarına karşı ilgi duyulması ve bu ilginin iyileşme sürecinde etkili olması, bazı vitamin ve protein kaynaklı ilaçların kullanılması tam olarak başarının sağlanmasına etki etmez. Devam eden hastalığın ilerleyişinde ve hastalığın semptomlarının etkisini hafifletir ve bu nedenle büyük bir katkısı bulunur.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir