Alzheimer Tedavisi | Alzheimer Nedir ?

Alzheimer Tedavisi

Alzheimer, beyin hücrelerinde meydana gelen hasar nedeniyle programlandığı çalışma sisteminden daha farklı ve erken dönemde kayıp yaşaması sonucu görülebilmektedir. Hücrelerin ölmesi ve yavaş yavaş küçülmesi sebebiyle bilinç kaybı meydana gelir ve bu bir kriz ya da atak olarak da görülebilmektedir. Yaşa bağlı olarak şiddeti artabilir. Alzheimer hastalığının tedavisi tam olarak bilinmemektedir. Alzheimer tedavisi konusunda kesin bir bilgi verebilmek için pek çok testin yapılması gerekmektedir. Beyin tarama testleri, psikiyatri değerlendirme, genetik testler ve diğer tarama yöntemleri uygulandıktan sonra tedavi sürecinde uygulanan yöntemlere karar verilir.

Alzheimer tedavisi konusunda kesin ve tam olarak çözüm sağlandığı söylenemez. Ancak kullanılan ilaçlar hastaların şikayetlerini azaltır. Davranışlarını düzenleme konusunda yardımcıdır. İlaçlara düşük dozda kullanım ile başlanır ve ilerleyen vakalarda ilaç dozu arttırılır. Hastalığa yakalanmadan önce uygulanabilecek korunma yöntemleri genetik faktörler dışında ortaya çıkacak semptomlardan oldukça önleyicidir. Sigara ve alkol tüketimine son vermek, yüksek tansiyondan korunmak, yeşil sebze ve meyve tüketmek, diyabet hastalığından korunmak, beyin egzersizleri yapmak, bolca kitap ve gazete okumak, resim çizmek, yüzme ve diğer spor dalları ile uğraşmak, müzik aletleri ile ilgilenmek ve çalmak ve yabancı dil öğrenimi alzheimeri önler.

Alzheimer tedavisi olarak söz konusu olan unutkanlığın da bir süre demansın görüldüğü kişiye alzheimer hastası olarak isimlendirilmez. Bu demansı yaşayan hastaların yüzde yetmiş oranında bir bölümünde Alzheimer görülmektedir ve unutkanlık her yaşta ortaya çıkabilecek bir rahatsızlıktır. Alzheimer yalnızca yaşlılık döneminden itibaren görülmeye başlar.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir