Alzheimer Hastalığı Nedir ? | Alzheimer Nedir ?

Alzheimer Hastalığı Nedir ?

Alzheimer hastalığı halk arasında oldukça bilinen ve tanınan bir hastalıktır. Bu hastalık yaşlı insanların beynindeki hücrelerin ölmesi nedeni ile beyin sinyallerinin iyi iletilmemesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Herkesin yakalanmaktan korktuğu bu hastalık oldukça zordur ve sadece hastaya değil çevresindekilere de zorluklar yaşatabilir. Alzheimer’in nedenleri; şeker, kolestrol, tansiyon, normalden daha uzun süren depresyon, kafa travmaları olarak bilinmektedir. Yani Alzheimer hastalığı genellikle yaşlılıktan dolayı değil bazı hastalıklardan dolayı da ortaya çıkar. Daha önce kafa travması yaşamış olan insanlar bir daha yaşamamak için oldukça dikkatli olmalıdır. Çünkü her kafa travması sonrasında Alzheimer hastalığı olasılığı artar. Alzheimer hastalığı nedir en çok aranan ve merak edilen konulardandır.

Alzheimer Hastalığının Belirtisi ve Tedavisi

Kişinin Alzheimer olup olmadığına kesinlikle doktor karar vermelidir. Alzheimer belirtileri rahatlıkla fark edilebilir cinstendir. Bu belirtiler ; Bilinçte meydana gelen bulanıklıklar, ortama ve çevreye uymakta zorluk çekmesi, evinin yolunu bile bulamayıp kaybetmesi ve kaybolması, konuşamama gibi sorunlar, halüsinasyon görülmesi, kendi yaptığı işi yardım almadan yapamaz hale gelmesi, hatırlamadığı olayları yaşamadığını iddia etmesi gibi birçok belirtisi bulunmaktadır. Bu belirtiler evrelere göre değişiklik gösterebilir. Alzheimer hastalığının ne yazık ki tedavisi bulunmamaktadır. Alzheimer tedavisi bulundu şeklindeki haberler sizlere umut ve heyecan yaşatabilir fakat Alzheimer tedavisi henüz bulunmamıştır. Hastanın yaşam alanları düzenleyerek ve onların yanında bulunarak iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Alzheimer Hastalığının Evreleri

Alzheimer hastalığı 3 evreden oluşmaktadır. Bu evreler; Erken evre, ileri evre ve orta evredir. Alzheimer hastalığının erken evre aşmasında hastalarda şu belirtiler görülmektedir; yakın zamanda yaşanan olayları unutma, nesnelerin ve insanların isimlerini hatırlayamama. zaman ve mekan algısını yitirmedir. Alzheimer orta evre belirtileri; Hafız kayıpları tamamıyla bu evrede başlamaktadır. Uykusunda düzen bozuklukları oluşur. İdrar kaçırması bu evrede görülebilmektedir. Alzheimer ileri evre davranışları; Alzhimer ağır evre olarak görülmektedir. En ağır belirtiler bu aşamadadır. Kimseyi tanıyamaz ve yataktan çıkmadan yaşamaya başlar. Kendi ihtiyaçlarını gideremez ve sürekli birine bağımlı olarak yaşar. Alzheimer son evre ölüm ile sonuçlanır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir