Alzheimer Hastalığı Nedir? | Alzheimer Nedir ?

Alzheimer Hastalığı Nedir?

Alzheimer hastalığı toplumumuzda yaşlı bireylerin en çok yaşamış olduğu hastalık türlerinden bir tanesidir. Alzheimer hastalığı bireyin bilişsel fonksiyonlarını kaybetmesi ile ortaya çıkan bir problemdir. Alzheimer hastalığının ilk belirtisi yakın geçmiş ile ilgili bilgileri unutmaktır. Hastalığın ortaya çıkmasında en önemli etken ise beynin normal fonksiyonları dışına çıkması ve bu fonksiyonları bozması olarak bilinmektedir. Alzheimer hastalığı nedir pek çok kişi bu konuda araştırma yaparken bu hastalığa çözüm oluşturulabilecek yöntemlerin neler olduğunu da merak etmektedir.

Alzheimer hastalığı nedir ve tedavi yöntemleri nelerdir? Bu konuda araştırma yapabilirsiniz. Beyin hücrelerin de zamanla gerçekleşen hücre ölüme bağlı olarak hafıza kaybı yaşanması kaçınılmaz hale gelir. Bunun ana tanımının genel anlamda bilişsel fonksiyonlarının azalması durumuna alzheimer denilmektedir. Nörolojik bir hastalıktır ve alzheimer yaygın görülen demans hastalıkları arasında yer almaktadır. Başlangıçta basit unutkanlıklar ile kendini belli eden bu problem daha sonraları yaşamı tamamen kısıtlamakta hatta bireyin kendi başına yaşamak özgürlüğünü elinden almaktadır. Alzheimer hastalığı ile başa çıkmak için yapılması gerekenler arasında ilk olarak hekim muayenesinden geçmek ve hekim önerisi ile kullanılması gereken ilaçları kullanmak yer alıyor. İlaçlı tedavi yönteminin dışında alzheimer hastalığı ile başa çıkmak için ev ortamında da gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Hastaların tek başına kalmaları önlenmelidir. Bunun dışında psiko terapiler, hafızanın güçlenmesi için gerekli olan oyunlar ve dil becerilerinin korunması için dil kursları ve benzeri etkinliklere katılmak ile vitamin takviyeleri ve protein içeren besinlerin tüketilmesi hastalığın ilerleyişini durduracak etkenler arasında yer alıyor.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir