Alzheimer Hastalığı Nasıl Oluşur? | Alzheimer Nedir ?

Alzheimer Hastalığı Nasıl Oluşur?

Alzheimer hastalığı artık herkes tarafından bilinen bir hastalıktır. O kadar bilinmektedir ki artık insanlar önlemini nasıl alırım diye araştırmalar yapmaya başlamışlardır. Alzheimer’in neden olduğu hakkında kesin bir kanı olmasa da oluşmasının nedeni olarak birçok şey gösterilmektedir. Bunlar oldukça bilinen özelliklerdir. Alzheimer adaylarının bazı özellikleri şunlardır; 65 yaş ve üzeri olmak, Alzheimer olan bir kişi ile kan bağının bulunması gibi çokta kesin olmayan nedenleri vardır. Bu özelliklere sahip insanlar kesinlikle alzheimer olacak diye bir teori yoktur. Bu özelliklere sahip olsa da kişi alzheimer olmayabilir. Alzheimer hastalığı nasıl oluşur hakkında doktorunuzdan daha kesin ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alzheimer İlaçları

Alzheimer ilaçları işe yarıyor mu sorusu birçok insanın kafasını kurcalayan ve çare aradığı bir sorudur. Alzheimer ilaçları hastayı iyileştirmeye yönelik ilaçlar değildir. Sadece hastalığın ilerleyişini durdurmak ve beyni daha taze tutmak amacıyla verilen ilaçlardandır. Çünkü Alzheimer hastalığının bilinen bir tedavisi yoktur bu nedenle de ilaçlar iyileştirmeyi amaçlamazlar. Bu ilaçların etkileri maalesef geçicidir bu nedenle düzenli şekilde kullanım gerektirirler. Düzenli kullanılması halinde ilacın etkisi geçene kadar hasta daha iyi ve daha insanlarla anlaşılabilir hale gelecektir. Alzheimer evreleri ile birlikte ilaçları da değişiklik gösterir. İlk evrede olan bir hasta ile son evrede olan hasta aynı ilacı kullanmamaktadır. Dozları ve miktarları farklılık gösterir.

Alzheimer Tedavisi

Alzheimer tedavisinde hasta hangi evrede olursa olsun tedavi imkanı bulunmaktadır. Alzheimer ilaçları yardımıyla hasta olduğundan daha normal davranabilir. Fakat kesin bir tedavisi henüz bulunmamıştır. Sadece ilaçlar yolu ile hasta halinden daha iyi bir hal almalarını sağlamak mümkündür. Alzheimer başlangıcı ile birlikte tedaviye başlanırsa kesinlikle ertelemeler yapılabilir. Fakat bu hastalıktan kurtulmak günümüz koşullarında neredeyse imkansızdır. Fakat ümidi kaybetmeden hastaya yardımcı olmak onun yanında olduğunu hissettirmek ona destek olmak tedavilerin en güzeli olabilir. İlaç tedavilerinin asıl amacı hastanın kendi ihtiyaçlarını karşılayacak hale gelmesidir. Fakat ihtiyaçlarını karşılamayacak duruma geldiklerinde yardımcı olmalı ve anlayışlı bir şekilde yaklaşmalıyız. Bu şekilde hastaların hayatları da kolaylaşacaktır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir