Alzheimer Evreleri | Alzheimer Nedir ?

Alzheimer Evreleri

Alzheimer en çok duyulan hastalıklardan bir tanesidir. Alzheimer ilerleyişi bakımından aşamalı olarak görülmektedir. Günlük yaşamı engelleyecek hafıza kaybı ve hafıza bozukluklarına verilen genel bir isimdir. Alzheimer evreleri bulunmaktadır.

Evreleri incelemeye başladığınızda öncelikli olarak herkesin yaptığı hatalar veya karışıklıklar yer almaktadır. Alzheimer hastalığında 3 genel aşama yavaş ilerler. Ancak bu rahatsızlık herkesi farklı etkilediğinden ve demans semptomlarının farklı olduğundan alzheimer evreleri boyunca farklılıklar ortaya çıkabilir.

Erken dönem evresinde; kişi bağımsız olarak yaşamını sürdürebilir, çalışabilir, araç kullanabilir, sosyal faaliyetlere katılabilir. Ancak buna rağmen konuşurken tanıdığı kelimeleri unutabilir ve günlük nesnelerin yerine unuttuğu için tanımlayarak ya da tanımlamaya çalışarak konuşmasını sürdürür. Doğru kelime veya isim bulmakta zorluk yaşar. İsimleri hatırlamakta zorluk çeker. Sosyal yaşamında veya iş ortamında bazı görevlerini yerine getirmekte zorlanabilir.

Orta dönem evresinde; alzheimer hastaları için en uzun aşama olarak isimlendirilmektedir. Hastalık ilerledikçe bu hastaların bakımı için büyük bir çaba gerekecektir. Ilımlı aşamasında yani orta evrede semptomlar daha belirgindir. Ancak kişiler bu evrede bazı görevleri yerine getirmek konusunda problem yaşayabilir. Yaşamları ile ilgili pek çok önemli sorumluluğu yerine getirebilirler.

Geç dönem evresinde; hastalığın son aşamasına gelinmiş demektir. Demans semptomları artık şiddetlidir ve konuşma, tepki verme, hareketi kontrol etme yeteneği tamamen kaybedilir. Bazı kelimeler ve ifadeler söylenebiliyor olsa da hafıza ve bilişsel becerilerin çoğu yitirilir. Bu dönemde kişilik değişiklikleri meydana gelir ve günlük aktiviteler konusunda da kişinin yardıma ihtiyacı olur. Ayrıca bu dönemde hastaların bağışıklık sisteminde de problemler ortaya çıkar ve zatürre gibi enfeksiyonlara karşı vücutları güçsüz kalır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir