Alzheimer Başlangıcı | Alzheimer Nedir ?

Alzheimer Başlangıcı

Orta yaş ve yaşlı pek çok kişide alzheimer hastalığı son yıllarda sıklıkla görülen hastalıklar arasında yer alıyor. Alzheimer başlangıcı çevreniz tarafından takip ediliyorsanız kısa bir süre içerisinde anlaşılabilir. Demans hastalığı ile mücadele edenler ve aile geçmişinde bu hastalıkla tanışmış olanlar bu konuda yeni oluşan hastalığın tanısı ve tedavisi konusunda emin olabilirler. Türkiye’de yaklaşık olarak 600.000 alzheimer hastası bulunmaktadır. Alzheimer başlangıcı ve belirtileri olan bir hastalıktır. Bu belirtilerden biri veya birkaçı sizlerde de bulunuyorsa hekim kontrolü gerekir.

Alzheimer İlk Belirtileri

  • Kısa dönemli bilinç kaybı bu hastalığın ilk evrelerinde görülen en yaygın erken belirtidir. Önemli konuları unutarak sürekli aynı şeyi sormak veya anlatmak hastalığın ilk belirtileri arasında karşımıza çıkan semptomlardan biridir.
  • Alışılagelmiş işleri yaparken dahi güçlük çekmek hastalarının ilk evrede yaşamış oldukları problemler arasında yer alıyor. Kişiler yemek hazırlama, telefonla görüşme veya oyun oynama esnasında sıralamaları aklında tutamaz. Ocağın altını kapatıp kapatmadığına emin olamaz ve buna benzer bulgular
  • Zaman ve yer kargaşası bu hastalığa yakalananların ilk olarak karşılaştıkları durumlar arasında sayılabilir. Bir anda nerede ve zaman da olduğunu unutmak bir yerde adresi bulamamak ve hatırlayamamak.
  • Yazma ve konuşma problemleri alzheimer hastalığına yeni kapılanların yaşamış oldukları problemler arasında yer alıyor. Bazı kavramları tarif etmeye çalışmak ve ismini unutmak en çok karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor.
  • Davranış bozukluğu ve ruh halinde ani değişiklikler alzheimer hastası olan birinde sık karşılaşılan durumlardandır. Sakin bir şekilde oturan birinin aniden gerilmesi ve ağlamaya başlaması en çok karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor.
Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir